DENİZLİ MERKEZEFENDİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beyaz Bayrak Projesi kapsamında ilimizde sertifika almaya hak kazanan okullara sertifikaları verildi.

Beyaz Bayrak Projesi kapsamında ilimizde sertifika almaya hak kazanan okullara sertifikaları verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığını ortaklaşa yürüttükleri Temiz Okul ve sağlıklı Okul Sloganıyla yola çıkılan Beyaz Bayrak Projesi kapsamında ilimizde sertifika almaya hak kazanan okullara sertifikaları verildi.

Pamukkale Gülay Kaynak Sarıkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen sertifika törenine Vali Yardımcısı Ali Cergibozan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İl Halk Sağlığı Müdürü Veli Kılınçarslan, Milli E
ğitim Şube Müdürü Azmi Koçoğlu, ilçe milli eğitim müdürleri, Halk Sağlığı Müdürlüğü yetkilileri ve sertifika almaya kazanan okulların müdürleri katıldı.

İl Halk Sağlığı Müdürü Dr.Veli Kılınçarslan konuşmasında “2006 yılından itibaren Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokolle Beyaz Bayrak uygulaması başladı. Denizli’de bugüne kadar 31 okul sertifika aldı. Bugün ise 140 okulumuza sertifika veriyoruz. Bu çok önem arz eden bir durum. Son dönemde okullarımızda çok güzel değişimler oldu. Hayat kalitesini artırıcı unsurlar olarak öne çıkan temizlik ve sağlıklı yaşamayı çocuklarımızın alışkanlık edinmesi istiyoruz. Beyaz Bayrak alan okullarımız bir üst kademesi olan “Beslenme Dostu Okul” sertifikasını da alacağına inanıyorum” dedi.

Yeni protokol ile değerlendirme kriterleri değiştirilerek (2) yıl olan sertifika geçerlilik süresi (3) yıla çıkartılmıştır. 2016 Mayıs ayı içerisinde proje kriterlerini yerine getiren ve değerlendirilmeyi bekleyen okullarda sertifikalarını almaya hak kazanacaklar.

27-04-2016

27-04-201627-04-2016

Gümüşçay Mahallesi, Çiğdem Caddesi, NO 64, Merkezefendi Kaymakamlığı Hükümet Konağı, 3. kat Merkezefendi / DENİZLİ - 0258 263 70 63 2637065

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.