DENİZLİ MERKEZEFENDİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli´nin AB Şampiyonu AY-DEM Fen Lisesi!

Denizli´nin AB Şampiyonu AY-DEM Fen Lisesi!

07-04-201607-04-201607-04-201607-04-2016Türkiye ile Avrupa Birliğinin mali işbirliği kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı’nın faydalanıcısı olduğu “AB’yi Öğreniyorum Bilgi Yarışması” Denizli elemeleri 04.04.2016 tarihinde Denizli Pamukkale Halk Eğitim Müdürlüğü salonunda inde gerçekleştirildi.

Denizli genelindeki 19 ilçeden temsilci okulların katıldığı yarışma, Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ramazan Yılmaz´ın açılış konuşmaları ile başlamış ve 3 ilçe temsilcisi okul finale kalmıştır.

Finalde Merkezefendi, Kale,  Tavas ve Buldan İlçeleri yarışmış ve AYDEM Fen lisesi 15 sorunun tamamını bilerek İl Şampiyonu olmuştur. İkinciliği Tavas Özay Gönlüm Fen Lisesi, Üçüncülüğü Buldan Akın Anadolu Lisesi almıştır.

AYDEM Fen Lisesi danışman Öğretmeni Sema AYKAL’ı ve yarışma şampiyonu olan Fatmanur DOĞU, Öykü Işık GÜZ, Muratcan TAHRA ve Sevim Zeynep KÜÇÜKÇAL isimli öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

Öğrenciler Avrupa Birliğini Öğreniyor Projesi

Ülkemiz ile Avrupa Birliğinin mali işbirliği kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığının faydalanıcısı olduğu “Öğrenciler Avrupa Birliğini Öğreniyor Projesi”, AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü uhdesinde uygulamaya konulmuş olup 24 ay sürecektir.

Projenin amacı, 10-18 yaş aralığında bulunan öğrencilerin Avrupa Birliği hakkındaki bilgi düzeyini eğitim faaliyetleri yolu ile artırmaktır. Proje kapsamında resim, slogan, öykü ve bilgi yarışmaları düzenlenmektedir. “AB’yi Öğreniyorum Bilgi Yarışması” Denizli´ninde aralarında olduğu 21 pilot ilde liselerin tüm 10.sınıf öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştirilmektedir


Gümüşçay Mahallesi, Çiğdem Caddesi, NO 64, Merkezefendi Kaymakamlığı Hükümet Konağı, 3. kat Merkezefendi / DENİZLİ - 0258 263 70 63 2637065

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.