DENİZLİ MERKEZEFENDİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerine DÖGEP Nisan ayı programı gerçekleştirildi.

  Din Öğretimi  Genel   Müdürlüğünün Resmi/Özel ilkokul, ortaokul ve liselerde görev yapan  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerine yönelik uygulanan  DÖGEP   kapsamında NİSAN ayı programı 08/04/2021  tarihinde Servergazi İmam Hatip Ortaokulu konferans salonunda pandemi kurallarına uygun  olarak gerçekleştirildi.
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerine DÖGEP   Nisan ayı programı gerçekleştirildi.

Din Öğretimi  Genel   Müdürlüğünün Resmi/Özel ilkokul, ortaokul ve liselerde görev yapan  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerine yönelik uygulanan  DÖGEP   kapsamında NİSAN ayı programı 08/04/2021  tarihinde Servergazi İmam Hatip Ortaokulu konferans salonunda pandemi kurallarına uygun  olarak gerçekleştirildi.  İmam Hatip Ortaokullarının tanıtımını Servergazi İmam Hatip  Ortaokulu Müdürü Ali Kahraman  tarafından yapıldı.  İmam Hatip Ortaokullarının diğer ortaokullardan ders programı ve ders saati bakımından hiçbir farkın olmadığını,  sadece diğer ortaokullarda seçmeli  olarak okutulan Kuranı Kerim, Hz. Muhammedin Hayatı ve Temel Dini  Bilgiler dersinin  İmam Hatip Ortaokullarında zorunlu  olduğunu  söyledi. İmam Hatip Ortaokullarında kayıt alanının bulunmadığını  velinin istediği İmam Hatip Ortaokuluna gönderebileceğini söyledi.  İmam Hatip  Ortaokullarında Hafızlık Projesi de uygulandığını öğrencini 6. Sınıfta bir yıl ara verdiğini  yıl sonunda  öğrencinin sınava alındığını yıl kaybı olmada 7. Sınıfa gittiğini  söyledi.   Yine yabancı dil ağırlıklı sınıflarının bulunduğunu, öğrencilerin İngilizceyi öğrendiklerini pratik konuşmalarının çok iyi  olduklarını söyledi.  İmam Hatip Ortaokullarından diğer ortaokullara ya da diğer ortaokullardan İmam Hatip Ortaokullarına 8. Sınıfın 1. Dönem sonuna kadar yapılabildiğini söyledi.

    Anadolu İmam Hatip Liselerinin tanıtımını  Merkezefendi Belediyesi Anadolu  İmam Hatip Lisesi Müdürü  Abdullah Hasanoğlu  tarafından yapıldı.  Anadolu İmam Hatip Liseleri  ile Anadolu Liselerinin ders programı ve ders saati  sayısı konusunda hiçbir farkın olmadığını  söyledi.  Anadolu İmam Hatip Liselerinin iki türlü öğrenci aldığını,  adrese dayalı ve LGS  ile.  İlçemizde sınavla alan 3 Anadolu İmam Hatip Lisesi Olduğunu, bu okulların üniversite başarısının yüksek olduğunu söyledi. Adrese dayalı öğrenci alan 4 tane olan Anadolu İmam Hatip Liselerinin de başarılarının iyi olduğunu, ilçelerden ve diğer illerden gelen öğrenciler için kız ve erkek pansiyonların bulunduğunu söyledi.  

                İmam Hatip okullarının tanıtımı  için hepimize görev düştüğünü, özellikle sizlerden velilere okulların doğru tanıtılması noktasında yardımcı olmanız gerektiğini söyledi.

                Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Osman ŞEN  katılan öğretmenlere teşekkür ederek  toplantı sona erdi.

09-04-202109-04-202109-04-202109-04-202109-04-2021

Gümüşçay Mahallesi, Çiğdem Caddesi, NO 64, Merkezefendi Kaymakamlığı Hükümet Konağı, 3. kat Merkezefendi / DENİZLİ - 0258 263 70 63 2637065

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.