DENİZLİ MERKEZEFENDİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerine DÖGEP Nisan-Mayıs ayı programı gerçekleştirildi.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu  doğrultusunda Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri çerçevesinde öğretmenlerimizin; mesleki bilgi, beceri, tutum  ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla  ilkokul, ortaokul ve liselerde görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerine yönelik (DÖGEP) programı  uygulanmaktadır. Bu kapsamda  Bereketli İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Harika AFYON İmam Hatip Ortaokulullarının tanıtımı, Servergazi Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü  Hüseyin KARADEMİR ise İmam Hatip Liselerinin tanıtımını;  18/05/2022  Pazartesi günü saat  14:30  yüz yüze   olarak resmi/özel ilkokul, ortaokul ve liselerde görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerine yönelik sunum yaptılar.
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerine DÖGEP   Nisan-Mayıs ayı programı gerçekleştirildi.

MERKEZEFENDİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

(DÖGEP ŞUBAT-MART AYI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ)

 

EYLEM KONUSU:  ''Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokulları tanıtım sunularının incelenmesi; okullarda gerçekleştirilen özgün ve örnek uygulamalar dinogretimiokullar.meb.gov.tr http://dogm.meb.gov.tr/pdf/ImamHatipTanitimKitapcigi.pdf http://dogm.meb.gov.tr/pdf/Yeni_Donem_Kitapcik.pdf?t=20200818''

EYLEM TÜRÜ : Yüz yüze

PAYDAŞLAR : İlçemiz resmi/özel okullarda görev yapan  Din Kültürü ve Ahalak Bilgisi Öğretmenleri

KATILIMCI SAYISI : 91

ETKİNLİK ÖZETİ : Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu  doğrultusunda Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri çerçevesinde öğretmenlerimizin; mesleki bilgi, beceri, tutum  ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla  ilkokul, ortaokul ve liselerde görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerine yönelik (DÖGEP) programı  uygulanmaktadır. Bu kapsamda  Bereketli İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Harika AFYON İmam Hatip Ortaokulullarının tanıtımı, Servergazi Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü  Hüseyin KARADEMİR ise İmam Hatip Liselerinin tanıtımını;  Bereketli İmam Hatip Ortaokulu konferans salonunda 18/05/2022  Pazartesi günü saat  14:30  yüz yüze   olarak resmi/özel ilkokul, ortaokul ve liselerde görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerine yönelik sunum yaptılar.

Dilek ve temennilerle toplantı sona erdirildi.

20-05-202220-05-202220-05-202220-05-202220-05-202220-05-2022

Gümüşçay Mahallesi, Çiğdem Caddesi, NO 64, Merkezefendi Kaymakamlığı Hükümet Konağı, 3. kat Merkezefendi / DENİZLİ - 0258 263 70 63 2637065

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.