DENİZLİ MERKEZEFENDİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÖGEP kapsamında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerine yönelik EKİM ayı programı gerçekleştirildi

  Bakanlığımız 2023 Eğitim Vizyonunda yer alan öğretmen ve okul yöneticilerinin mesleki gelişimleri yeniden yapılandırılması ile  Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce yayımlanan "Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlilikleri" çerçevesinde; Temel Eğitim, Ortaöğretim, Mesleki ve Teknik Eğitim ve Özel Öğretim Kurumlarımda görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimizin; mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla,  "Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı" (DÖGEP)   kapsamında  Ekim ayı programı gerçekleştirildi.  
DÖGEP  kapsamında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerine yönelik EKİM ayı programı gerçekleştirildi

         2023 Eğitim Vizyonunda yer alan öğretmen ve okul yöneticilerinin mesleki gelişimleri yeniden yapılandırılması ile  Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce yayımlanan "Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlilikleri" çerçevesinde; Temel Eğitim, Ortaöğretim, Mesleki ve Teknik Eğitim ve Özel Öğretim Kurumlarımda görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimizin; mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla,  "Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı" (DÖGEP) Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmıştır.

              2019/2020 Eğitim Öğretim yılı boyunca  her ay  Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün gönderdiği konulardan seçilen bir eylem  (Ekim, Kasım,  Aralık, Mart, Nisan, Mayıs)   ilçemizde uygulanacaktır.

             İncilipınar Şehit Burhan Acar İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mahmut Şevik'in açılış konuşması ile program başladı. Diyanet işleri Başkanlığı Denizli Müftü Ahmet Hulusi Efendi Eğitim Merkezi kurs öğrencisinin Kuranı Kerim okuması ile devam etti.

            ''İnanç konularının güncel meseleler bağlamında ele alınması ve bu konuların öğretiminde kullanılan özel Öğretim yöntemleri konusunda",  Diyanet işleri Başkanlığı Denizli Müftü Ahmet Hulusi Efendi Eğitim Merkezi Müdürü Dr. Mustafa Acar tarafından Pamukkale İlçesi İncilipınar Şehit Burhan Acar İmam Hatip Ortaokulu Müdürlüğü konferans salonunda 24/10/2019 tarihi saat 15:30 da Pamukkale ve Merkezefendi İlçelerinde görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerine konferans verdi.

               Merkezefendi ilçesinde Temel Eğitim, Ortaöğretim, Mesleki ve Teknik Eğitim ve Özel Öğretim Kurumlarımda görev yapan 103 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni  Ekim ayı (DÖGEP) toplantısına katıldı.

25-10-201925-10-201925-10-201925-10-201925-10-201925-10-2019 

Gümüşçay Mahallesi, Çiğdem Caddesi, NO 64, Merkezefendi Kaymakamlığı Hükümet Konağı, 3. kat Merkezefendi / DENİZLİ - 0258 263 70 63 2637065

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.