DENİZLİ MERKEZEFENDİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KILINǒ ın Yarı Yıl Tatili Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KILINǒ ın Yarı Yıl Tatili Mesajı

23-01-2016

23-01-2016

 

 

 

 

 

 

 

 

24-01-201624-01-2016

 

 

 

 

 

 

 

 

SevgiliÖğrenciler
DeğerliÖğretmenler
DeğerliVeliler

Başta öğrencilerimiz olmak üzere, öğretmenlerimizin ve velilerimizin göstermiş oldukları üstün gayret ve çalışmaların semeresinin alındığı karne gününde hepinizi içtenlikle kutlar, güzel bir tatil geçirmenizi dilerim.

Çocuklarımızın okul başarıları, sadece kendilerini ve ailelerini değil, bütün bir eğitim camiasını ve ülkemizi ilgilendirmesi bakımından üzerine dikkatle eğilmemizi gerektiren bir husustur. Bunun yanında çocuklarımızın karne notlarının sadece onların eğitimdeki başarısını değil, genel olarak hepimizin bu konudaki çabalarının sonuçlarını ölçtüğünü de belirtmek isterim.

Günümüzün eğitim anlayışı ve varılmak istenen hedef; okul-öğrenci-veli işbirliğinin daha güçlü olduğu, ailelerin eğitimsürecinin her aşamasında daha etkin rol aldığı, okulların birer yaşama alanına dönüştüğü okul iklimini oluşturmaktır. Ancak böyle bir iklimde çocuklarımızın bilgi, beceri ve değer kazanma potansiyelleri gerçek anlamıyla ortaya çıkacakve kişisel gelişimlerini sağlıklı, mutlu ve özgür bir şekilde sürdüreceklerdir.

Değerli Öğretmenler

Eğitim sisteminin temel bileşenleri merkezde öğrenci olmak üzere öğretim programları, öğretmen ve okuldur. Yeni yaklaşımlar,bilim ve teknoloji alanlarındaki gelişmeler, bu sistemi doğrudan veya dolaylıolarak etkilemektedir.

Sisteminen güçlü bileşeni mutlak suretle öğretmendir. Çünkü öğretim programlarını uygulayacak, bilişim teknolojisini kullanacak, yeni yaklaşımları uygulamalarına yansıtacak olan öğretmendir. Bunedenle, eğitim ve öğretimin kalitesi öğretmenlerin sahip olduğu yeterliklerledoğrudan ilişkilidir.

Bilgi çağının niteliklibireylerini yetiştirecek olan öğretmenlerimiz her şeyden önce değişime ve dönüşüme açık olmalıdır. Bunun yanında etkiliiletişim becerileri ne ve yaşam boyu öğrenme becerisine sahip olmak , disiplinler arası bağlantı kurabilmek, teknoloji okur-yazarı olmak, kendi değerlerini ve evrenseldeğerleri içselleştirmiş olmak günümüz öğretmeninden beklenen niteliklerdir.Ama hepsinden önemlisi öğrencilerinize "insansıcaklığını", onlara verdiğiniz sevgi ve değeri etkili bir şekilde hissettirebilmektir.

Değerli Veliler

Çocuklarımızın sağlıklı ve mutlu gelişimlerinde, okul başarılarında en az öğretmenler kadar anne-babalarında rolü bulunmaktadır. Çocuklarımızın karneleri aynı zamanda anne-babalar olarak onlarla ne ölçüde ilgilendiğimiz, ne ölçüde destek olduğumuz hakkında fikir veren birer ayna niteliğindedir. Dolayısıyla çocukların özgüvenini zedeleyecek tutumlardan özenle kaçınmanızı, çocuklar üzerinde yıkıcı etkileroluşturacak tepkiler yerine, yapıcı, onarıcı, destek ve teşvik edici biryaklaşım benimsemenizi sonuç alıcı olması bakımından çok önemli görüyorum.

Cesareti kırılmış, özgüveni zedelenmiş bir çocuğun hayatı boyunca hatırlayacağı olumsuz etkiler, telafisiher zaman mümkün olan karne notlarından daha önemlidir. Bu düşüncelerle çocuklarınızla birlikte sağlıklı, mutlu ve güzel bir tatil geçirmenizi diliyorum.

Sevgili Öğrenciler

Eğitim öğretimde bir yarıyılı tamamlayarak karnelerinizi aldınız. Her birinizi gayretli çalışmalarınızdan ötürü içtenlikle kutluyorum. Karnenizdeki notlarınız ne olursa olsun; umudunuzu, cesaretinizi, çalıştığınız takdirde başarılı olacağınızadair inancınızı, yapabileceğinize dair güvenizi hep diri tutun. Hayatın herdöneminde ve her alanında başarılı olmak öncelikle buna inanmak ve çalışmakla mümkündür. Bu çabanızda başta öğretmenleriniz, anne-babalarınız olmak üzere hepimiz destek olmak, sorunlarınız olduğunda çözümlemek, güzel vemutlu bir eğitim ortamında başarılı bir öğrencilik hayatı sürmeniz içinelimizden geleni yapıyoruz.

Yönelimleriniz,yetenekleriniz doğrultusunda kendinizi geliştirmenizin imkânlarını çoğaltmak vedaha nitelikli eğitim almanızı sağlamak için attığımız adımlara, sizlerin deçok çalışarak, kendinizi her bakımdan yetiştirerek karşılık vereceğinize ve ülkemizi güzel bir geleceğe taşıyacağınıza inancımız sonsuz.

Bu tatil dönemini dinlenmenin yanı sıra kitap okuyarak, zamanınızı kültür, sanat ve spor aktiviteleriyle değerlendirerek geçirmeniz umuduyla;

Tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize sağlıklı, mutlu bir tatil diliyorum.

Gümüşçay Mahallesi, Çiğdem Caddesi, NO 64, Merkezefendi Kaymakamlığı Hükümet Konağı, 3. kat Merkezefendi / DENİZLİ - 0258 263 70 63 2637065

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.