DENİZLİ MERKEZEFENDİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KILINÇ´ ın Yaz Tatili ve LYS Mesajı

.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KILINÇ´ ın Yaz Tatili ve LYS Mesajı

2015 -2016 Eğitim Öğretim yılını tamamlayarak ilçemizde öğrenim gören yaklaşık 60.000 öğrencimiz ve bugün itibariyle karnelerini alacaklar. Ayrıca ilçemizde görev yapan 4086 okul yöneticimiz ve öğretmenimizde eğitim öğretim yılını tamamlayarak 1 Temmuz da tatile girecekler.

2015 -2016 Eğitim Öğretim Yılının sonuna gelmiş bulunmaktayız. Yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizle huzur içinde bir eğitim-öğretim yılı geçirdiğimizi düşünmekteyim. İlçemizin eğitim seviyesini daha yukarılara taşıma gayreti içerisindeyiz. Okullarımızda birçok çalışma yapıldı, eserler ve ürünler ortaya konuldu, bunun sonucu birçok başarı elde edildi, değerli öğrencilerimiz ödüllendirildi. Gayret ve çabalarıyla başarı elde eden, çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştiren, ilimizi ve ülkemizi her türlü konuda daha da ileriye taşımak için çalışan, herkese çok teşekkür ediyorum.


Sevgili Öğrenciler;

 Bir öğretim yılını en iyi şekilde değerlendirenler başarılı bir karneyle bir üst sınıfa geçecek veya okulundan mezun olacaklardır. Böylece hem anne ve babalarını sevindirecek hem de  rahat bir tatil yapma hakkı kazanmış olacaklardır. Tatilde sosyal, kültürel, sportif  etkinlikler için program yapmalarını, okuyarak, araştırarak, serbest zaman etkinlikleri içerisinde aktif dinlenme süreci geçirmelerini tavsiye ediyorum.

İstediği başarıyı yakalayamamış olan öğrencilerimi. önümüzdeki tatil dönemini en iyi şekilde değerlendirerek, yani hem tatilinizi yaparak hem de planlı bir program dâhilinde başarısız olduğunuz derslere çalışarak, çok daha başarılı olabilirler. Bilin ki çalışan her zaman kazanır.          


Değerli yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz;

              Eğitim-öğretimde birinci derecede görev ve sorumluluk üstlenen tüm yönetici ve öğretmenlerimizi, bu yılın  sorunsuz ve başarı ile tamamlanmasındaki gayret ve fedakarlıklarından dolayı kutluyorum. Sizlerle bu kutsal görevde, daha güzel bir gelecek için yan yana yürümekten onur duyduğumu ifade eder verdiğiniz emekler için şahsım, kurumum ve Merkezefendi halkı adına teşekkür ederim.


Kıymetli Veliler;

            Geleceğimizin teminatı çocuklarımız bizlerin en değerli varlıklarıdır. Onların ruh ve beden sağlığı içinde başarılı bir eğitim görmeleri hepimizin ortak hedefidir. Başarılı çocuklarımızla gurur duyarken, başarısız olan çocuklarımıza da başarının yolunu göstererek onlara rehberlik edebilirsiniz, onlara her yönden destek olmanızı, hoş görüyle karşılamanızı tavsiye ediyorum. 

Karnelerini alarak bir üst sınıfa geçmiş ve okullarından mezun olmuş tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken, Okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve okulda görev yapan tüm personelimize, çocuklarımızın daha iyi yetişmelerini, vatana, millete ve ailelerine daha yararlı evlat olmalarını sağladıkları için şükranlarımı sunuyorum. Velilerimize de çocuklarının geleceği için onlara vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür eder saygılarımı sunarım. Bunun yanı sıra eğitim öğretim faaliyetlerini desteklemek adına başta Sayın Kaymakamımız olmak üzere, İl Milli Eğitim Müdürmüze, Belediye Başkanımıza, STK’lara ve tüm eğitim gönüllülerine teşekkürlerimi sunarım.

Ayrıca Lisans Yerleştirme Sınavına (LYS) girecek gençlerimizi, 18 Haziran Cumartesi günü başlayan ve 26 Haziran Pazar gününe kadar devam edecek olan bir sınav maratonu beklemektedir. Geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin heyecanını, azmini, mücadelelerini, sabrını, inancını ortaya koydukları ve fırsatları yakalayabilecekleri bir sınav süreci geçirmeleri en büyük dileğimizdir. Bir yılın hatta bir lise döneminin emeğinin alınacağı bir sınav olacak. İnanıyorum ki öğrencilerimiz, yıllardır hazırlandıkları bu sınavı en güzel şekilde geçerek LYS’de başarılı olacaktır. Ailelerin de öğrencilerimizi motive ederek cesaretlerini artıracak ve kaygılarını giderecek yönde davranması gerekmektedir. Bu vesileyle öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek ve destek veren tüm ailelere ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor, sınava girecek öğrencilerimize başarılar diliyorum.

Gümüşçay Mahallesi, Çiğdem Caddesi, NO 64, Merkezefendi Kaymakamlığı Hükümet Konağı, 3. kat Merkezefendi / DENİZLİ - 0258 263 70 63 2637065

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.