DENİZLİ MERKEZEFENDİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 12 Mart Mesajı

.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 12 Mart Mesajı

akif

 

 

 

 

 

 

 

 

Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere büyük çoğunluğunu Milli Mücadele gazilerinin oluşturduğu 1. Meclis’in üyeleri tarafından seçilen ve Türk edebiyatının en güzel destanlarından biri olan İstiklal Marşımızın şiir olarak gücü ve etkisi, şairin yetenek ve birikimi kadar Milli Mücadele döneminde yazılmasından, böyle bir yaşanmışlıktan kaynaklanmaktadır.

Bu yüzden bugünkü Türkiye’nin temelinde, ortak hafızasında ve duyarlığında İstiklal Marşı önemli ve vazgeçilmez bir yer tutar. Var olmakla yok olmak arasında, bıçak sırtı bir zamanda yazılan ve kabul edilen bu şiir geçmiş, gelecek ve şimdiki zamanı içinde barındıran ezeli ve ebedi bir sonsuzluk zemininde yükselir.

Bundan dolayıdır ki, İstiklal Marşı resmi ve milli bir marş olmanın ötesinde bir anlama sahip tarihi bir milli mutabakat belgesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle İstiklâl Marşı´mızın kabulünün 94. yıldönümünü kutluyor, büyük şairimiz Mehmet Akif ERSOY´ u bir kez daha şükran ve minnetle anıyorum...

 

 Adem KILINÇ

                                                                                                                                                                                                       Müdür 

Gümüşçay Mahallesi, Çiğdem Caddesi, NO 64, Merkezefendi Kaymakamlığı Hükümet Konağı, 3. kat Merkezefendi / DENİZLİ - 0258 263 70 63 2637065

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.