DENİZLİ MERKEZEFENDİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 2014 - 2015 Eğitim Öğretim Yılı Yarı Yıl Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 2014 - 2015 Eğitim Öğretim Yılı Yarı Yıl Mesajı


                      2014 - 2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YARI YIL MESAJI


Değerli Yönetici ve Öğretmen Arkadaşlarım,

Yarınlarımızın Ümidi Sevgili Öğrenciler,

Değerli Veliler.

15 Eylül 2014 tarihinde başlayan 2014-2015 eğitim-öğretim yılı, 23 Ocak 2015 Cuma günü, öğrencilerimizin ve velilerimizin heyecanla bekledikleri karnelerin dağıtımı ile tamamlamış olacak, örgün ve yaygın eğitimde  yaklaşık 58 bin öğrencimiz ve 4 bin öğretmenimiz birinci dönemin yorgunluğunu gidermek için  2 haftalık dinlenme sürecine gireceklerdir.

Eğitim-öğretimde birinci derecede görev ve sorumluluk üstlenen tüm yönetici ve öğretmenlerimizi, dönemin sorunsuz ve başarı ile tamamlanmasındaki gayret ve fedakarlıkları nedeniyle kutluyorum.

Eğitim sistemimizin öngördüğü amaç ve hedefler doğrultusunda çocuklarımızı, gençlerimizi yetiştirme konusunda her türlü fedakarlıkta bulunduklarına; onların  bir üst sınıfa veya kademeye geçmek için  daha önemli bir süreç olan 2. kanaat döneminde de aynı gayreti göstereceklerine  inandığım tüm yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor, sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.

Değerli Veliler,

Şüphesiz çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımızdır. Onların topluma yararlı, her türlü kötü ve zararlı alışkanlıklardan uzak, ruhsal ve fiziksel yönden sağlıklı ve dengeli, kişilikli, hayatta karşılaşacağı zorluklarla mücadele edebilen, sahip olduğumuz değerleri benimseyen vatandaşlar olarak yetişmeleri konusunda hepimizin önemli görev ve sorumlulukları vardır.

Karne günü onların asla unutamayacakları en önemli günlerinden biridir.

Dönem sonunda başarı gösteren öğrenciler karneleri ile birlikte büyük bir heyecanla sevinçlerini, mutluluklarını aileleri ile paylaşmak isterken ,yeterli başarıyı gösteremeyen öğrenciler, büyük bir üzüntü ve endişe ile ailelerinden uzaklaşmak isterler.

Bu nedenle, çocuğunuzla ilgili herhangi bir olumsuzluğun yaşamaması için aşağıdaki önerilerimizi dikkate almanız yararlı olacaktır.

-Çocuğunuzun karnesini değerlendirirken kişiliğini incitmeden duygularınızı paylaşınız, herhangi bir açıklama yapmak istiyorsa dikkatle dinleyiniz.

-Cezalandırmak, suçlamak, hakaret içeren sözler sarfetmek gibi davranışlardan kaçınınız,

-Başarısızlık nedenlerini ve çözüm yollarını birlikte araştırınız,

-Öğretmenleri ile görüşüp önerilerini dikkatle değerlendiriniz,

-Eksiklerinin tamamlanması konusunda kendilerine destek olunuz, destek olmanın, baskı kurmaktan daha etkili olduğunu unutmayınız.

-Zamanlarını dinlenerek, kitap okuyarak, sosyal kültürel sportif faaliyetlere katılarak geçirmelerini sağlayınız.

-Yeterli başarıyı gösterenlerin başarılarını önemseyiniz, övünüz ve farkında olduğunuzu hissettiriniz.

Sevgili Öğrenciler,

Yoğun ve yorucu bir sürecin önemli bir bölümünü daha tamamlayarak 2 hafta sürecek olan dinlenme tatiline giriyorsunuz. Bir kısmınız çalışmalarınızın karşılığını görerek sevinecek, bir kısmınız da yeterli başarıyı gösteremediğiniz için belki üzüleceksiniz.

Ancak, üzülüp ümitsizliğe kapılmak yerine, öğretmenlerinizin önerilerini dikkate alarak eksiklerinizi tamamlamaya, artan zamanınızı da dinlenerek, sosyal, kültürel, sportif faaliyetlere katılarak değerlendirmeye çalışınız.

Bu, sizin 2. kanaat döneminde daha başarılı olmanızı sağlayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, bütün öğrencilerimize, yönetici ve öğretmenlerimize ve velilerimize sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.


Adem KILINÇ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

Gümüşçay Mahallesi, Çiğdem Caddesi, NO 64, Merkezefendi Kaymakamlığı Hükümet Konağı, 3. kat Merkezefendi / DENİZLİ - 0258 263 70 63 2637065

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.