DENİZLİ MERKEZEFENDİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün Öğretmenler Günü Mesajı

.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün Öğretmenler Günü Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 tarihinde “Millet Mektepleri Başöğretmenliği” unvanını alması nedeniyle, 100. doğum yıldönümü olan 1981 yılından bu yana her yıl ülke çapında 24 Kasım’ı “Öğretmenler Günü” olarak kutlamaktayız.
Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında gelen öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslektir.
Ülkemizin dört bir köşesine ulaşarak görevini başarıyla icra eden, fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip, ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren öğretmenlerimizin toplumsal anlamda gereken tüm önem ve özeni hak ettikleri inancındayım. Bizlere düşen görev bu hakkı onlara teslim etmek, irfan ordumuzun değerli öğretmenlerine gereken saygı ve değeri göstermektir.
İnanıyorum ki, insan sevgisini hiçbir zaman yitirmeyen, ideallerini asla kaybetmeyen, dünyadaki gelişmelere bigâne kalmayan, dar ve köhne kalıpları aşarak, modern bir toplumun inşa edilmesinde çok büyük katkıları olan öğretmenlerimiz sayesinde bu ülkenin geleceği ve yarınları çok daha aydınlık olacaktır.
Bu vesileyle, tüm kıymetli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarken, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ahirete irtihal eden merhum öğretmenlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan tüm öğretmenlerimize ve eğitim çalışanlarına en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

 

Gümüşçay Mahallesi, Çiğdem Caddesi, NO 64, Merkezefendi Kaymakamlığı Hükümet Konağı, 3. kat Merkezefendi / DENİZLİ - 0258 263 70 63 2637065

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.