DENİZLİ MERKEZEFENDİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde Dünya Otizm Farkındalık Ayı Faaliyetleri Gerçekleştirildi

.
İlçemizde Dünya Otizm Farkındalık Ayı Faaliyetleri Gerçekleştirildi

“Nisan Dünya Otizm Farkındalık Ayı Faaliyetleri” çerçevesinde okulumuzun (Merkezefendi İlçesi Çamlık Özel Eğitim Merkezi) faaliyet programında yer alan resmi makam ziyaretlerine 31 Mart 2015 tarihinde başladık. Merkezimizden bir idareci, iki öğretmen, iki öğrenci ve bir veliden oluşan heyetlerle yapılan bu ziyaretlerde Otizm, ilimizde ve ilçemizde otizm, otizmlilerin eğitimi ve önemi, merkezimizin otizmlilerin eğitimindeki yeri, otizmlilerin eğitiminde topluma ve kurumlara düşen sorumluluklar gibi konular hakkında bilgiler verildi. Bu kapsamda ilk ziyaret edilen makam yerel yönetim Merkezefendi Belediye Başkanlığı oldu. 1 Nisan 2015 tarihinde Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ziyaret edilip 2 Nisan’da yapılacak kortej yürüyüşüne davet edildi. 2 Nisan 2015 tarihinde ise Merkezefendi Kaymakamlığı ve Denizli Valiliği’ne ayrı heyetlerle ziyaretler gerçekleştirildi ve hem Sayın Valimiz hem de Sayın Kaymakamımız yürüyüşe davet edildi. Daha sonra valilik önünden Büyükşehir Belediyesi önüne kadar bando eşliğinde kortej yürüyüşü yapıldı. Burada gelen halkı, bireyleri engelli öğrencilerden kurulu Mehter Takımı karşıladı. Daha sonra Paü öğrencilerinden oluşan bir grup tarafından BŞB önünde konser verildi. Aynı anda burada halka lokma dağıtımı yapıldı. Yağmurun da başlamasıyla birlikte saat:12.00’da etkinlik sona erdi. Nisan ayı boyunca otizm hakkında farkındalık oluşturma adına merkezimizce öğrencilerimizin Denizlispor ile birlikte bir antrenmana katılması, Merkezefendi ve Pamukkale ilçelerindeki Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Liselerde otizmi tanıtıcı afiş ve broşürler dağıtma, ayrıca 28 Nisan tarihinde Merkezefendi İlçesi Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda Merkezefendi ve Pamukkale ilçelerinde bulunan Okul Öncesi, İlkokul ve Ortaokulların Okul Müdürleri ve Rehber öğretmenlerine yönelik “Otizm, Toplum ve Otizmlilerin Eğitiminde Sorumluluklar” konulu konferans düzenlenmesi planlanmaktadır.

otizmotizmotizmotizmotizmotizmotizm

 

Gümüşçay Mahallesi, Çiğdem Caddesi, NO 64, Merkezefendi Kaymakamlığı Hükümet Konağı, 3. kat Merkezefendi / DENİZLİ - 0258 263 70 63 2637065

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.