DENİZLİ MERKEZEFENDİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Liseli Gençlreden Sokak Hayvanları İçin Anlamlı Proje

Meslek Liseli Gençlreden Sokak Hayvanları İçin Anlamlı Proje

 

25-03-201925-03-201925-03-201925-03-2019

 

 

 

 

 

 

Necla-Ergun Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, çevrelerinde yaşayan sokak hayvanlarının beslenme ihtiyacını karşılamak, öğrencilerde hayvan sevgisi bilinci oluşturmak ve sokak hayvanlarına karşı fakındalık yaratmak için  mama projesi hazırladı.

 

Okullarında; arkadaşlarından, öğretmenlerinden ve ailelerinden topladıkları paralar ile sokak hayvanları için mama alan öğrenciler, kendi mahallelerinde ve okul çevresinde yaşayan sokak hayvanlarının beslenme ihtiyacını karşıladılar.

 

Necla-Ergun Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencileri ve öğretmenleri yürüttükleri projeyle sokak hayvanlarına karşı farkındalık oluşturdular.

 

Her İnsanın Bir Dost’a, Her Dostun Bir Yemeğe İhtiyacı vardır” sloganı ile yola çıktıklarını ve çevrede yaşayan sokak hayvanlarının yemek ihtiyacını karşılamak için her gün sokak hayvanlarına mama ve su verdiklerini belirten öğrenciler; proje ile sokak hayvanlarının karınlarını doyurmak,  öğrencilere hayvan sevgisini aşılamak, öğrencilere yardımlaşmayı duygusunu geliştirmek,  öğrencilerde sokak hayvanları ile ilgili farkındalık yaratmak,  her canlının yemek yeme ihtiyacı olduğunu hatırlatmak ve Denizli Büyük Şehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etmeyi hedeflediklerini ifade ettiler.

 

Yaşadıkları mahalle ve okullarının önünde bulunan parkta yaşayan sokak hayvanları için belirledikleri noktalara mama ve su kabı koyan öğrenciler, Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret ederek merkezde yaşayan hayvanlara mama hediye ettiler.

 

Rehabilitasyon Merkezi sorumlusu Veteriner Hekim Kemal Karaoğlan tarafından karşılanan öğrenciler, Uzman Veteriner Hekim Hasan Kılınç ile merkezi gezerek, merkez hakkında bilgi aldılar.

 

 

 

Gümüşçay Mahallesi, Çiğdem Caddesi, NO 64, Merkezefendi Kaymakamlığı Hükümet Konağı, 3. kat Merkezefendi / DENİZLİ - 0258 263 70 63 2637065

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.