DENİZLİ MERKEZEFENDİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Minik Yüreklerden Anlamlı Proje

Minik Yüreklerden Anlamlı Proje

13-04-201813-04-201813-04-201813-04-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SAİME ASLAN ANAOKULU : ARKADAŞIM KİTAP PROJESİ.

 

Minik Yüreklerden Anlamlı Proje

 

Teknolojinin hızla gelişmesi ile birlikte günümüzde çocukların dünyasında kitapların yerini cep telefonları, tablet, bilgisayar ve televizyonların alması nedeniyle çocuklarda bilinçsiz teknoloji kullanımı ve sonrasında bağımlılığa dönüşmesi biz yetişkinleri, eğitimcileri endişelendiren bir gerçektir.

 

Saime Aslan Anaokulu idaresi ve öğretmenleri bağımlılıkla mücadelede veli eğitim seminerlerine destek bir proje geliştirme çabası içerisinde “ARKADAŞIM KİTAP” projesini hayata geçirdi. Bugün 5 adımdan oluşan ve 26 şubatta başlattıkları projenin 4. adımını gerçekleştirmek üzere Merkezefendi ilçe kaymakamı Sayın Şükrü GÖRÜCÜ, Merkezefendi İlçe Milli Eitim Müdürü Adem KILINÇ, kardeş okul müdürleri, öğretmen öğrenci ve velilerin  katıldığı “Açıkhava Kütüphanesi” etkinliğinde çocuklar ebeveynleri, büyükanne büyükbabaları ile kitap standlarında çok renkli ve  bir gün yaşadı.

 

“ARKADAŞIM KİTAP” projesi ile Saime Aslan Anaokulu

 

Anne, baba ve çocuğun birlikte kaliteli vakit geçirmesini, çocuğun zamanını değerli ve verimli kullanmasını,  kitap sevgisi ve okuma alışkanlığı aşılayarak dünyalara açılan kapıyı keşfetmesini,  ebeveynleri doğru kitap seçimi konusunda bilinçlendirmeyi, sabırla kumbarasında para biriktirip kendisi için faydalı olacak değerlere yatırım yapmayı öğrenmesini, paylaşmayı, yardımlaşmayı  öğrenci ve velilerine kazandırdı.

 

PROJE AŞAMALARI:

 

1.         Adım olarak anne baba ile birlikte çocuklardan evde artık materyallerle kumbaralar tasarlama. (26-28 Şubat)

 

2.         Adım olarak mart ayı boyunca okuldaki kumbaralarında para biriktirmelerine destek olma. Kitap seçiminde dikkat edilecek hususlar konusunda velilere broşürler gönderme ve okul web sitesinde yayınlama. Çocuk edebiyatı konusunda Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi öğretim üyesi Doç Dr Saniye BENCİK KANGAL’ile okulumuzda söyleşi. (1-31 Mart)

 

3.         Adımda evlere gönderilen kumbaralarda biriken paraları ile 1-8 Nisan tarihleri arasında ebeveynleri ile birlikte bir kitabevi veya kitap fuarından kitap alma.

 

4.         Adımda 12-13 nisanda çocuklarımızın aldıkları kitapları okulumuz bahçesinde açık hava kütüphanemizdeki standlarda sergileyip paylaşarak diğer arkadaşlarının ve kardeş okullarımızın öğrencilerinin de faydalanmasını sağlama. Ayrıca ücra bölgelerdeki okullara yardım amacıyla oluşturulan kitap kumbaramıza, öğrencilerimiz kitap bağışında bulunarak ihtiyacı olan kardeşleri ile paylaşma yardımlaşma duygularının geliştirme.

 

5.         ve son adım olarak 16 nisan pazartesi günü kitap kumbarasında biriken kitapları kargo ile ihtiyacı olan okullara ulaştırma.

 

Gümüşçay Mahallesi, Çiğdem Caddesi, NO 64, Merkezefendi Kaymakamlığı Hükümet Konağı, 3. kat Merkezefendi / DENİZLİ - 0258 263 70 63 2637065

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.