DENİZLİ MERKEZEFENDİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Okul Sütü Akıl Küpü” projesi kapsamında süt dağıtımı gerçekleştirildi.

.
“Okul Sütü Akıl Küpü” projesi kapsamında süt dağıtımı gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığınca ortaklaşa yürütülen “Okul Sütü Akıl Küpü” projesi kapsamında İlimizdeki anasınıfı, anaokulu, uygulama sınıfı ve ilkokullarda 2014-2015 öğretim yılı ikinci dönemi başlangıcı olan 09 Şubat 2015 Pazartesi günü okul sütü dağıtımına başlandı.

Merkezefendi İlçe Kaymakamı Sayın Şükrü GÖRÜCÜ, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Mahmut OĞUZ ve Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Adem KILINÇ; “Okul Sütü Akıl Küpü” projesi kapsamında Fatih İlkokulu’ nda öğrencilere süt dağıttı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen Okul Sütü Programı´nın dördüncü yılında, ilimizde 412 okulda  yaklaşık 66.895 öğrenciye haftanın üç günü ücretsiz süt dağıtılacak.

2014-2015 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde uygulanacak Okul Sütü Programı kapsamında; anasınıfı, anaokulu, uygulama sınıfı ve ilkokullarda Türk Gıda Kodeksi´ ne uygun ambalajlı, 200 ml. sade, yağlı, UHT kutu sütler, pazartesi, çarşamba ve cuma günleri olmak üzere haftanın 3 günü dağıtılacak. Artan sütler İl Okul Sütü Komisyonunun kararı ile mahallînde değerlendirilecek olup süt içme izni olan okulun öğrencilerine Salı ve Perşembe günüleri de dağıtılacaktır.

Bu proje ile öğrencilere süt tüketim ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandırarak dengeli beslenmelerine katkıda bulunmak suretiyle zihinsel ve fiziksel olarak gelişimlerinin artırılması hedeflenmektedir.

sütsüt

Gümüşçay Mahallesi, Çiğdem Caddesi, NO 64, Merkezefendi Kaymakamlığı Hükümet Konağı, 3. kat Merkezefendi / DENİZLİ - 0258 263 70 63 2637065

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.