DENİZLİ MERKEZEFENDİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketleri Takdim Töreni Denizli Valiliği Toplantı Salonunda Gerçekleştirildi.

Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketleri Takdim Töreni Denizli Valiliği Toplantı Salonunda Gerçekleştirildi.

23-06-201823-06-201823-06-201823-06-201823-06-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketleri Takdim Töreni Denizli Valiliği Toplantı salonunda gerçekleştirildi.

2005 yılında Avrupa Komisyonunun e-öğrenme Programının ana hareketi olarak başlatılan  “e-Twinning Avrupa Okul Ortaklıkları Programı" kapsamında, 2017 yılı içerisinde yürüttükleri projelerle ilçemizde Avrupa Kalite Etiketi Belgesi almaya hak kazanan öğretmenler ile  Avrupa Kalite Etiketi Levhası almaya hak kazanan okul müdürlerine belge ve levhaları Denizli Valiliği toplantı salonunda düzenlenen bir törenle verildi.

Avrupa Kalite Etiketi Belgesi almaya hak kazanan Necla Ergun Abalıoğlu  Mesleki Teknik Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Birsen DURMAZ ve Durmuş Ali Çoban Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni Pelin Bölükbaşı ile  Ulusal Kalite Etiketi Belgesi almaya hak kazanan Ahmet Yesevi İmam Hatip Lisesi matematik öğretmeni Elif Pelin ERİŞ, Merkezefendi İlkokulu öğretmeni Hatice KARAPINAR ve Eğitim Kurumları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Denizli Görme Engelliler Ortaokulu öğretmeni Öznur MAKAL ve okul müdürleri belge ve levhalarını Denizli Valisi Sayın Hasan KARAHAN’ın elinden aldılar.

 İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Mahmut Oğuz ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KILINÇ´ ın katıldıkları törende, Vali Hasan KARAHAN öğretmenlerle tek tek tanışarak  çalışma süreci ve ilimizde yürütülen e-Twinning faaliyetleri ile ilgili bilgi aldı.

e-Twinning İl Koordinatörü Emrullah Sedat SÜDAN “Türkiye’de 2017 yılı içerisinde 6 bin 747 proje gerçekleşmiştir. Bu projelerden 225’i Ulusal Kalite Etiketi Belgesi ve 337’si Avrupa Kalite Etiketi Belgesi almaya hak kazanmıştır” dedi.

e-Twinning Avrupa´da okul ortaklıklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, yenilikçi öğretim yöntem ve tekniklerinin Avrupa’da öğretmenler arası paylaşımının sağlanması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin artırılması amacıyla kurulmuş ve ülkemiz 2009 yılında e-Twinning Faaliyetinin üyesi haline gelmiştir. e-Twinning Türkiye faaliyetleri Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulmuş olan Ulusal Destek Servisi (UDS) ekibi tarafından yürütülmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gümüşçay Mahallesi, Çiğdem Caddesi, NO 64, Merkezefendi Kaymakamlığı Hükümet Konağı, 3. kat Merkezefendi / DENİZLİ - 0258 263 70 63 2637065

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.